fbpx

Sosyal Medyada Kullanılabilir Ücretsiz Stok Görsel Siteleri Nelerdir?

  • Anasayfa / Sosyal Medya / Sosyal Medyada Kullanılabilir…

Sosyal Medyada Kullanılabilir Ücretsiz Stok Görsel Siteleri Nelerdir?

Sosyal Medyada Kullanılabilir Ücretsiz Stok Görsel Siteleri Nelerdir dediğinizi duyar gibiyiz. Biz de hemen bu konuya açıklık getirmek için en çok kulanılan ücretsiz fotoğraf sitelerini sizler için sıraladık.

Sosyal medyada görsel ağırlıklı ya da sadece görsel kullanılan içerikler kullanıcılar tarafından önemini her zaman korumaya devam ediyor. Twitter yazı ve metin ağırlıklı bir ağ olmasına rağmen görsel kullanılan tweetler diğer tweetlere oranla %20 daha fazla etkileşim alıyor. Instagram’da kullanıcılar açıklama metnini okumaktan ziyade görselde yazan ya da görselde anlatılmak istenen mesajı almayı tercih ediyor. Facebook’ta da durum farklı değil.
Markalar benzersiz, canlı ve telife takılmayacak stok görseller tercih etmelidirler. Görsele her mecrada ihtiyaç var. Broşür, sosyal medya, reklamlar, afiş, kitap… gibi. İşiniz yada markanız için madem ki bu kadar önemli görseller. Biz de sizler için telife takılmayacağınız sosyal medyada kullanılabilir ücretsiz stok görsel siteleri nelerdir sizler için yazımızda değindik. Hadi gelin birlikte göz atalım.

Web sitelerine gitmek için başlıklara tıklayın.

Freepik Ücretsiz Stok Görsel Sitesi

Freepik çok kısa bir sürede dünya çapında kullanılan en iyi görsel stock siteleri arasına girmeye başladı bile. Ücretsiz stock görsellerinin yanı sıra aylık ve yıllık üyelikle binlerce görsele ulaşabilirsiniz. Hatta şartlarını yerine getirdiğiniz taktirde görsel satışı bile yapabilirsiniz.

Pixabay Ücretsiz Görsel ve Sitesi

Çok geniş kapsamlı bir görsel stok sitesi olan Pixabay; fotoğraflar, vektörler, illüstrasyonlar ve en önemlisi video seçenekleri sunmakta. Orta oy görselleri ücretsiz indirmenize izin veriyor fakat çok büyük görseller için üyelik gerekiyor.

Unsplash Ücretsiz Görsel Sitesi

Unsplash üyelik gerektirden orijinal boyuttan small boyuta kadar yüksek çözünürlükte fotoğraf indirebileceğiniz ücretsiz görsel sitesidir.

Pexels Ücretsiz Görsel Sitesi

Pexels de ister üye olabileceğiniz ister üye olmadan yüksek çözünürlükte fotoğraf indirebileceğiniz ücretsiz görsel sitesidir. Görsellerin yanısıra ücretsiz video indirme seçeneği de mevcuttur.

Dribbble Tasarımcılar için Ücretsiz Görsel Site

Tasarımcıların kendilerini ve işlerini tanıttığı bir sosyal ağ platformu olan Dribbble’de tasarımcılar işlerini tanıtıyor ve ücretli ücretsiz indirebileceğiniz diğer görsel stock sitelerine yönlendirme yapıyor. Tasarımcılar için bir Pazar diyebiliriz.

Tasarım Çantası Ücretsiz Stock Görsel Sitesi

Ücretsiz materyaller indirebileceğiniz Türk sitesidir. PSD, vektörel, basılı materyaller gibi birçok olanak sunmaktadır. Hatta üniversitelerin logolarına kadar. Üye olmanız ve indirmeniz yeterlidir. Tasarımcılardan ziyade normal kullanıcılar için oldukça faydalı bir site.

Deviantart Ücretsiz Animasyon İndirme Sitesi

Deviantart daha çok gift ve animasyonların yer aldı ücretsiz animasyon sitesidir. Anime ve karakter görsellerini bu siteden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Visualhunt Ücretsiz Görsel Sitesi

Yüksek kaliteli ücretsiz fotoğrafların tek adresi. Yemek resimlerinden hayvan resimlerine kadar fotoğrafların çoğu lisanslıdır. İndirirken notlara dikkat etmeniz yeterlidir.

İmagefinder Ücretsiz Görsel Sitesi

Yüksek kaliteli ücretsiz stok görseller indirebileceğiniz bir sitedir. Popüler ve yeni seçenekleriyle size binlerce seçenek sunmaktadır.

Dreamstime Ücretsiz Görsel İndirme Sitesi

Yüksek çözünürlükte ücretsiz indirebileceğiniz binlerce telifsiz görsel imkanı sunmaktadır. Hayvan fotoğraflarından, ücretsiz çizimlere kadar çok büyük bir yelpazesi vardır. Görselleri web sitenizde ta da tasarımlarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ücretsiz telifsiz görsel indirebileceğiniz 10 web sitesini sizler için paylaştık. Ücretsiz video indirme siteleri için buraya tıklayın.

Sosyal medya paylaşım boyutlarını öğrenmek için buraya tıklayınız.

2021 özel günler ve ücretsiz sosyal medya tasarım görsellerini görmek için buraya tıklayınız.

Ücretsiz Görsel İndirme Siteleri Nelerdir?

Freepik
Pixabay
Unsplash
Pexels
Dribbble
Tasarım Çantası
Deviantart
Visualhunt
İmagefinder
Dreamstime